Element Vzduch – Bohyňa Meluzína

16.02.2019

Bohyňa VZDUCHU Meluzína vládne od zimného slnovratu 21.decembra do 1.februára. Jej smer je sever. Je to čas najdlhšej noci a najväčšieho temna, po ktorom začne pribúdať svetlo. Prináša nám stíšenie, všeobjímajúce nič, z ktorého sa môžeme pripraviť na to nové, čo prichádza z nášho vnútra. Je to čas medzi nádychom a výdychom. Je to priestor na hlboké spojenie s našimi predkami.


Ticho. Pokoj. Štipľavý vietor. Vŕzganie snehu pod nohami. Vymrznuté líčka. Dych, ktorý páli v nose. Zima. Zima. Zima. Stav prázdnoty v priestore. Mnohí máme pocit, že sa nič nedeje. No deje sa. Vo vnútri v nás je oddychové obdobie. Veľké zvnútornenie. V stave pokoja a ticha postupne zachytávame nové želania, zámery, myšlienky. Hráme sa s nimi ako so snehovými vločkami, keď sa nám rozpúšťajú na vyhriatej dlani. Ešte nemusíme nič robiť. Len sa rozhodnúť, čo to bude. Kam nás nový rok zaveje, kam chceme kráčať a s kým.
Aké esenciálne oleje súvisia s týmto elementom?
Tie, čo pripomínajú ticho, upokojenie sa, uvoľnenie dýchania a dýchacích svalov, bránice. Vzduch prináša aj tému ochrany, aury ľudského tela a cudzích energií (táto téma bola zverejnená vo Vitalite v číslach 6,7,8,9 v roku 2018) Poďte teda spolu so mnou objavovať element vzduchu, ktorý môžeme vnímať aj ako prejav božskej sily v našom hmotnom svete. Z jednodruhových som vybrala olej Pepermint - Mäta. Zo zmesových olejčekov som vybrala Deep relief - Hlboká úľava a White Angelika - Biela angelika.
Pepermint - Mäta
Otvára a čistí dýchanie, čím nás krásne spája so živlom vzduchu a pôsobí očistne na našu myseľ. Ako prvé na ňu reagujú naše oči, ktoré začnú mrkať, dýchanie má tendenciu sa prehĺbiť a upokojiť. A naša myseľ sa môže sprítomniť. Môžeme byť tu a teraz a vnímať realitu, ktorá sa deje, nie to, čo si myslíme, že sa deje. A to je veľký rozdiel. Pokiaľ sa venujete masážam, jedna kvapka mäty umiestnená pod dieru na hlavu v masérskom stole, umožní klientovi počas masáže voľne dýchať, pretože v tejto polohe má nos tendenciu sa zapchávať. O mäte sa píše, že zvyšuje mentálnu presnosť a preto je dobrým pomocníkom pri poradách, či u starších detí v škole. Pár čuchnutí cez prestávku, môže byť veľmi užitočné. Mne sa mäta osvedčila aj ako prvá pomoc pri bolestiach hlavy a odporúča sa aj pri migrénach. Píše sa, že zmierňuje chuť na jedlo, je teda možné používať inhalovanie pri chudnutí. Pokiaľ chcete zvýšiť koncentráciu a bdelosť a zároveň osviežiť pamäť je vhodné kvapnúť si na jazyk 1-2 kvapky oleja na vnútorné použitie Pepermint + . Treba dávať pozor aby sa olej nedostal do očí a slizníc, štípe.
Deep relief roll on - Hlboká úľava - guličkový aplikátor
Toto je výborný darček do každej kabelky. Nielenže pekne vonia, no naozaj prináša hlbokú úľavu. Je úžasný pri bolestiach šije, či pliec, čo je pri sedavom zamestnaní problémom množstva ľudí, a to ako mužov, tak žien. Deep relief roll on obsahuje mätu, citrón, jedľu balzamovú z Idaho, kopál, klinček, wintergreen- zimnica, slamienka-helichrysum, vetiver, sväté drevo-palo santo a upravený panenský kokosový olej. Pri bolestiach hlavy ho používam na spánky, no častejšie na šiju a ramená. Úľava sa dostaví do 15 minút, no je možné aplikáciu opakovať. Množstvo olejov v tejto zmesi poskytuje úľavu, či zmierňuje bolesť a tie druhé zasa hlboké uzemnenie (kopál, sväté drevo, vetiver, jedľa).
White Angelika - Biela Angelika
Tento olejček sa skladá z ylang-ylang, ruža, medovka, santál, muškát, smrek, myrha, yzop, bergamot, ružové drevo a mandľový olej. Táto zmes je upokojujúca a podporuje pocit ochrany a bezpečia. Obsahuje vysokovibračné zložky akými sú santál a ruža, čím táto zmes umožňuje šíriť vibráciu lásky a pokoja. Osobne ju vnímam ako silný ochranný olej. Keď vyžarujeme lásku a sme láskou je to najlepšia ochrana pre nás aj pre svet okolo.
Verím, že Vás obdobie Meluzíny naladí na Vaše vnútro, z ktorého potom vytryskne vášeň a radosť pre svoj zámer v novom roku. Prajem Vám, nech je tento rok plný lásky, poznania a múdrosti ako toto poznanie použiť pre najvyššie dobro seba a všetkých zúčastnených.

Zuzana Mališová