Žienky, ak ste sa rozhodli tvoriť, ukázať, čo je vo vás svetu, postaviť sa za seba, dať vonku svoje prvé výtvory a zdieľať ich s inými ženami, či mužmi, ste tu vítané!!! prosím píšte a posielajte svoje výtvory s fotografiami a pár slovami o Vás na zuzka.malisova@gmail.com

Ďakujem a teším sa na naše prepojenia...

Tajomstvo Ouroborosa

Ella Root a jej fascinujúca vychádzka do Tichej a Kôprovej doliny. Nájsť seba je krásny dar ticha týchto dolin pre Ellu. Ponorme sa do príbehu a do ticha v nás.

Pár básničiek - Saška Lila Murínová

1.Baseň Vďačnosť vznikla ako reflexia na lásku ktorú som pocítila k mužovi. Síce bola sprevádzaná veľkou bolesťou, no zároveň vďačnosťou ktorú som pociťovala pri uvedomení si že si prechádzam lekciou sebalásky a mám možnosť vybrať si seba, slobodne bez toho aby som potrebovala viac lipnúť na vzťahoch v ktorých prežívam utrpenie. Po tejto skúške som ostala silná, slobodná a naučila som sa transformovať pocity bolesťi na lásku v tvorivom prítomnom okamihu. 2. Spiaznená duša Táto báseň vznikla po hlbokom precítení duše muža ktorého vníma moje srdce a ku ktorému sa skrze skúsenosti a prežitky, vnútornú prácu a ladením sa na svoje poslanie pomaličky približujem. 3. Odkaz od víly Táto báseň vznikla ešte predtým ako som vôbec vo vílu precitla a začala maľovať seba v jej podobizni. Bolo to v období hľadania sa a precítenia elementárnych bytosti ktoré sa ku mne prihovárali a viedli moje kroky na ceste poslaním v ktorom sa otváram v dnešný deň vzájomnej komunikácii

Výlet do Fatry a hĺbok svojej duše

Ella Root - Intenzívny a hlboký zážitok o smrti a znovuzrodení so zvieratami vo Fatre.

Chcela by som byť knihou

Volám sa Zuzana, moje meno dokonale vystihuje, kým som. Keď som pred rokmi sedela u skúsenej numerologičky a počúvala som jej výklad o mne, tak sme sa obe rozplakali, keď povedala, že mojim životným poslaním je literatúra. Už ako malé dievčatko som zbožňovala knihy a písanie, no až v posledných rokoch, po precítení darov života naplno, som schopná naozaj tvoriť z centra mňa, z toho miesta, kde všetko žije a dýcha lásku. Odtiaľ pochádza aj moja báseň, inšpirovaná ako ináč láskou.

Víla Lila a jej príbeh

Volám sa Saška Murínová, prijala som meno Lila ktoré mi prišlo skrze bytosť vílu so mnou odmalička prepojenú. Po tom čo sme sa stali jedným, som začala vnímať svoj život ako sen, a príbeh ktorý si môžem maľovať a žiť v súlade s tým ako to cítim a vnímam. Dnes sa venujem maľbe mandál na hodváb, sklo a maľujem obrazy na akryl. Obrazy symbolizujú prežitky z roviny snovej duše, ktorými si prechádzam počas hĺbkových aktivácii. Vediem kurzy intuitívnej maľby mandál, ktoré sú zamerané na prepojenie sa so svojim potenciálu a vnútornú prácu so zámerom. Na kurzoch učím techniku hodváb. Mám 4 ročnú dcérku Laru, vďaka ktorej sa započala moja cesta, je mi veľkou inšpiráciou, zrkadlom a tiež prišla vo chvíli kedy som to najviac potrebovala. Verím v to že každý tu na Zemi má svoje poslanie a to byť štastnou a zdravou verziou seba, lebo práve zdieľanie v jednote svojho skutočného ja je cestou skutočného súladu so sebou samotným, s ostatnými ľuďmi, zvieratami prírodou aj Matkou Zemou.

Pre ženy o ženách

Silvia Hájeková a jej sebavyjadrenie sa cez nádherné básne, ktoré sa dotýkajú ženskej duše.

Topánočka z lesa utkaná

Volám sa Ella. Žijem v lesoch Malých Karpát so svojimi dvomi fenkami Lajlou a Mayou. Aj vďaka nim, aj vďaka lesom, ktoré ma obklopujú môžem viac vnímať seba, prírodu, zvieratá. Momentálne si intenzívne zažívam prácu s imagináciami, stretnutím so zvieratami cez osobný totem - metódou, ktorá k nám prišla od Steva Gallegosa.

Kráľovná

Kráľovná je báseň z básnickej zbierky Vierky Štainigerovej. Je o hľadaní seba samej a ceste vedomej ženy, ktorou môže byť každá z nás. Ďakujem za túto báseň, aj tie ostatné v krásnej útlej, no bohatej potrave pre dušu ženy.

VLKY A VLČICE

Vlčica je zviera, ktoré sprevádza sny o nezávislosti, odvahe. Je zvieraťom Bohyne Panny. Čo však vieme o vlkoch ako takých? Ako s nami ľuďmi nažívajú v dnešných časoch?