18.01.2017

Lebo dozrel čas...

ilustratívny obrázok

Rozhovor s Martinou Fančovičovou „Moje dni sú voňavé , moja práca vonia a som za ňu nesmierne vďačná.“

Zuzana Mališová - Maťka robí s olejíčkami Young Living, ktoré Vám dnes cez jej príbeh predstavíme. Maťu som stretla pred 6 rokmi na drôtikovaní. Padli sme si do oka. V tom čase ma Maťka priviedla k pitiu zeleného jačmeňa a ja ju k odblokovaniu stresu a práci na sebe. Dúfam.

Hoci som odblokovanie veľmi chcela robiť, nebolo to v tom čase možné, pretože som robila niečo iné, od čoho som nebola schopná sa odpútať. Maťa bola pre mňa poslom jedného proroctva, ktoré sa vyplnilo a ja som vďaka nemu ukončila jednu bolestnú etapu života. A zrazu mi tento posol vstúpil do života znovu a ja cítim v kostiach, že sa toho opäť veľa zmení. A tak sme sa opäť stretli. Maťka mi porozprávala ďalšiu časť jej životného príbehu, ktorý je vedený vyššiou silou. A jej húževnatosťou, pokorou, rešpektom a ochotou učiť sa a začínať znovu.

Mati, aké to bolo pustiť niečo, čo si už mala dobre rozbehnuté a začať s niečím úplne iným, novým?
Prišla nejaká prechodová fáza, keď už som cítila, že niečo potrebujem zmeniť, ale nevedela som, čo to bude. Bolo to pred štyridsiatkou. Vo vlaku som sa stretla so ženou, a tam sa to celé za pätnásť minút uvarilo. Povedala mi o dákej ženskej jóge, na ktorú chodí a transformovalo jej to život. Bolo to druhé – také isté - znamenie, Vesmír vytvoril naše stretnutie a  ja som reagovala. (smiech.) Takto mi do cesty vstúpili ženské kruhy, na ktoré som začala chodiť.
Súčasne som dostala pozvánku na prednášku, kde môj budúci kolega rozprával o fľaštičkách – esenciách. Pre mňa bolo dôležité, že som si kvapla vôňu citróna na ruku a ono sa to zrazu začalo celé diať a hneď som cítila ako som zrazu niekde na pláži a táto energia prúdila celým mojím telom. A ja som vedela, že toto chcem mať doma. Cítila som sa hrdá na to, aby som si pýtala peniaze od muža. Ale on sa spýtal, čo by som chcela na Vianoce. A tak som dostala prvé olejčeky. Ja som to vnímala ako dar pre celú rodinu, ale celá rodina, hovorila „Fuj“ . Ja som však vedela, že to je ono. To je to, čomu rozumiem. Nie hlavou. Ale vnútrom. Vedela som, že toto budem používať miesto voňaviek. Moje telo rozumie vôňam prírody.


Aká bola Tvoja ďalšia cesta? Čo bolo ďalej?

Oleje začali so mnou pracovať. Používala som jeden olej, ktorý sa volá Očista-Purification. Zrazu som vedela, že moja inakosť, živelnosť a emočné zranenia sa týmto spôsobom liečia. Po troch mesiacoch som vedela, že olejčeky treba zdieľať, hoci môj mozog ma presviedčal o tom, že nebudem mať, čo ľuďom povedať. Veď predsa nemám ani len knihu o aromaterapii, biológia a chémia nie sú moje silné stránky. No viedlo ma to k tomu, aby som o olejčekoch ľuďom rozprávala. Podporili ma ženy v mojom okolí. A ja týmto spôsobom ich.

Ako si vedela, že toto je to pravé?

Ja som si privolávala do svojho života niečo, čo budem milovať, zbožňovať, čo ma naplní. A keď sa udial liečivý proces s jednou mojou priateľkou cez olejčeky, tak som si v zime 2013 sadla sama so sebou do kuchyne. Svietilo slniečko a ja som proste potrebovala si celú túto olejčekovú záležitosť sama so sebou ujasniť. Tak som sa spýtala: „Pane Bože, prečo toto ja?“ V absolútnej viere som tam sedela a verila, že tú odpoveď dostanem. Rozum hovoril, že toto nie je moja cesta, duša vedela svoje. To vedenie tam bolo.
Veľmi som vtedy plakala, bola som úplne vykoľajená. Potrebovala som kotvu toho, že je tu niekto pri mne, kto tu je a kto mi tú odpoveď bude vedieť dať. Potrebovala som to počuť zvonka. Tá odpoveď bola veľmi jednoduchá: „Lebo dozrel čas.“ Nepotrebovala som viacej slov. Úplne som sa ukľudnila, stíšila povedala som si, že mám dva dni v týždni, ktoré tomuto môžem dať. Jediné, čo som potrebovala vedieť, komu o tom rozprávať?
Vedela som, že to je veľká zmena. Noví ľudia, nové všetko. Väčšinou ideš do svojho najbližšieho okolia, no ja som vedela, že moje najbližšie okolie tomu vôbec neporozumie, neprijme to. Dozrel pre mňa čas, aby tu bol niekto, kto bytie s olejčekmi bude šíriť.

Ako funguje Vaša spoločnosť? Čo si potrebovala pre začatie tejto práce?


Sme MLM (multilevel marketingová spoločnosť). Ten názov je pre mnohých nie príliš obľúbený.
Môj postoj k našej práci je od srdca k srdcu. Od bytosti k bytosti. K svojej práci potrebujem úprimné odovzdanie sa a nastavenie sa v zmysle: “ Komu dnes môžem pomôcť.“ Tí ľudia, ktorí ma potrebujú to navnímajú a pýtajú sa. Inšpiráciou je mi i majiteľ Gary Young , on všetky produkty vytvoril so zámerom pomoci.

Mati, čo táto práca priniesla Tebe?


Veľkú osobnú transformáciu. To čo robím sú procesy, v ktorých sa spoznávam ja a spoznávajú sa ľudia na novej emočnej, fyzickej či duchovnej úrovni. Je to vzájomní premena, kde sme si každý každému skvelým zrkadlom. Tak som vďačná každému, kto sa v mojom živote objaví a spolu zažívame premeny.


Čo ťa pri tom vedie?

Garymu (zakladateľ spoločnosti Young Living) pri jeho pochybnostiach, či robí dobre, keď robí oleje, bolo povedané zo zdroja: " Rob to, čo robíš, Tvoji ľudia Ťa spoznajú po vôni." On dôkladne za tým šiel, študoval destiláciu v rôznych krajinách sveta, chémiu, aromaterapiu. Neváhal cestovať od svojej rodiny a vzdelával sa popri tom, ako pestoval, kultivoval pôdu....
Niekedy teda nepotrebujem vedieť úplne presne všetko, všetky detaily ako čo mám robiť. Hoci ak by človek tú skúsenosť mal, bolo by to nepochybne výhodou. Stačí, ak jednoducho začne. Tak ako sa dievča učí háčkovať od retiazky k nádherným vzorom napríklad svetríka.
Je to proces učenia, to čo všetko sa rozumom, skúsenosťami naučím, využijem v ďalších dňoch. Keď som vyštudovala VŠ, nemala som predsa všetky skúsenosti ako 40 – 50-ročný človek. Mienim tým nielen odbornú skúsenosť, ale i životné skúsenosti. Dačo sa jednoducho naučím popri tom, ako robím.
Ja som mala tých pochybností veľmi veľa. Nie je jednoduché začať hovoriť ľuďom, je to dobré používaj to bez informácií ( chémia, biológia ). Vysvetli ľuďom svoj pocit, že vieš. Moje vnútorné presvedčenie a viera boli jasné. Neistôt veľa. Tak sedení pri knižkách, internete, kurzov bolo a je veľmi veľa, aby som tie neistoty krok za krokom odbúravala. I dnes som pokojná povedať ľuďom toto „neviem“, ale na druhej strane urobím všetko preto, aby som potrebnú informáciu pre nich dostala.
Asi moji najbližší by vedeli povedať, ako vyzerá moja knižnica :-) a voľný čas. V angličtine sa hovorí Leaders are readers. A ja knihy, vzdelávanie a prácu na sebe milujem.

Zazneli tú slová Vedenie a Viera. Kde je pre Teba hranica medzi VIEROU, že olejčeky fungujú a kde je to skutočné VEDENIE, že nefungujú iba preto, že tomu verím?


Pozerám sa na esenciálne oleje ako na chemické molekuly, ktoré boli stvorené prírodou, Bohyňou, Vesmírom, Bohom (každý, nech si tam doplní to svoje).   Tie chemické molekuly majú názvy ( terpény, monoterpény...) a veda - exaktná veda ich pomenúva a skúma. Štúdií, ktoré sú na esenciálne oleje urobené nie je málo. Tam je moja viera podporená modernou vedou. Keď sa k tomu pridá i môj pocit, toto je fajn, to je pre mňa dobré. Nemám prečo váhať. Keď som ich prvýkrát ovoňala, ja som vedela, že tu som doma. Toto chcem používať. Čas a skúmanie priniesli uvedomenie, že ich kvalita je nesmierne dôležitá. Rozdiel je možné vnímať nosom, energiou, videním... Každý podľa svojho.
Predtým som si zvyčajne vôňu kúpila a dosť rýchle zase posunula inam. Nesedelo mi to. To sú pozmenené molekuly stvorenia človekom - viem dnes.
Teraz som už 4 roky s "fľašenkami " ako ich volám a hoci ich rada dávam do svojho okolia, tie svoje už neposúvam - tie sú moje :-))). Ja sa s nimi rozprávam, ja im poďakujem, sú to pre mňa živé Bytosti. Spoznávam ich hlavne používaním, vnímaním, štúdiom o ich zložkách. Premeny, ktoré s nimi zažívam či na sebe alebo ostatných sú pre mňa vždy radosťou.
Mám šťastie byť so skvelými ľuďmi, ktorí zažívajú podobne ako ja najskôr nedôveru (Ako je to možné ?), potom očarenie (To tak krásne vonia!) , objavy ako " to " funguje , a nakoniec vďačnosť. Potom začnú študovať, vzdelávať sa, lebo pochopia, že je to cesta - voňavá cesta k lepšiemu bytiu. Veľmi nás všetkých potešilo vydanie knihy známej aromaterapeutky Ann Vorwoodovej Voňavá lékárna, tak učenie nekončí. Skúšame recepty pre každodenný život, pre každodenné premeny na fyzickej, emočnej či duchovnej úrovni.

Mati, kde sa môže s olejčekmi Young Living stretnúť širšia laická verejnosť?

Ja najradšej sedím s ľuďmi osobne. Mám rada ten proces objavovania, zrkadlenia. Samozrejme čas priniesol stretnutia v skupinách, kde spolu svoje skúsenosti zdieľame. V marci chystáme prvú slovenskú „celodňovku“, na ktorú sa veľmi tešíme.

Kontakt: http://eotk.eu/sk/martina-fancovicova/

Prajem krásne voňavé dni a ďakujem za rozhovor, Zuzana Mališová, 18.1.2017