13.01.2019

Júlia Borčinová – MAYSKÁ MASÁŽ

ilustratívny obrázok

Masáž si našla mňa, nie ja masáž :)

Julka, aké boli Tvoje začiatky v poskytovaní mayskej masáže?
Pracovala som s peniazmi, mala som vlastnú firmu. Chodila som na kraniosakrálnu terapiu k Majke. Nechávala som jej dôveru, v to, čo bude robiť. Majka bola v Mexiku a objavila mayskú masáž a o priviedla lektorku, ktorá učila ľudí, ako si poskytnúť samoošetrenie masážou brucha. Naše dcéry mali silné menštruačné bolesti, tak som poslala dcéry. Nakoniec ma Majka ukecala na špeciálnu akciu. Nikde som sa nedozvedela o sebe toľko ako na tomto seminári a to som už bola matka štyroch detí. Uvedomila som si, že naše dievčatá sa dozvedeli to, čo ja v 45, kým oni mali 16 a 18 rokov. Tie kurzy vtedy prebiehali po rôznych miestach v ČR a ženy sa pýtali, čo ďalej. Tak Majka zorganizovala kurz pre profesionálnych praktikantov a ja som išla. Nikdy predtým som s ľudským telom nerobila a pozerala som sama, kam ma toto celé vlastne vedie?

A kam Ťa to zaviedlo?
Po profi kurze som sa rozhodla, že to chcem robiť. Lektorka mi povedala vtedy: „Júlia ostatní môžu, Ty musíš!“ Veľmi ma to prekvapilo, pretože som neprišla so zámerom meniť prácu..No stalo sa.

Čo si vtedy cítila?
Lektorka nám povedala, že si máme nechať čas zhruba tri mesiace na marketingovú akciu, kde si natrénujeme techniku. Bolo to pre mňa veľmi plodné obdobie, kde som získala prax. Cítila som sa v tom veľmi fajn. Bolo tam veľa pochybností, či to budem vedieť, dotýkať sa ľudí. Bolo to pre mňa zvláštne obdobie, no po tých troch mesiacoch som už nad tým viac nerozmýšľala. Vydelila som si čas, kedy som robila masáž a na tieto dni som sa najviac tešila, Cítila som tam jedno veľké ÁNO. Potom som teda pustila starú prácu, nedalo sa mi vnútorne inak. Keď objavíš silu masáže a toho prínosu, čo môže dávať ľuďom, ani sa nedá povedať nie. Cítim, že masáž si našla mňa, nie ja ju. Mám úplnú dôveru v to, že keď to ku mne prišlo je to mojím poslaním.

Ako mayská masáž prebieha?
Klient pred stretnutím vypíše niekoľkostranový dotazník, kde sú popísané jeho ťažkosti.
Začínam masírovať na bruchu, klient leží na chrbte, má podložené kolená a hlavu. Masáž je jednoznačný, pevný dotyk, ktorý nemá byť bolesťou. Klient nastavuje hĺbku tlaku.
Masáž pokračuje na chrbte, kde sa ošetruje hrbol depresie, zóna úzkosti, bolesti a strachu, pokračuje na krížovej kosti a strečovaním kostrče, tlakovými technikami na uvoľnenie emócií v bruchu cez chrbát, no a tiež masážou bodu, ktorý zlepšuje orgazmus. U žien aj u mužov.
Zároveň učím klienta samoošetrenie, takže dostáva nástroj, ktorým si môže výrazne pomôcť sám. Na otázku ako často má prísť, často odpovedám...je to na vás ako veľmi si chcete pomôcť. Ak si budete ošetrovať brucho sami, úplne stačí raz za 2-3 týždne. Ak nie? Sami sa môžete rozhodnúť ako často prídete. Ja mu môžem pomôcť iba tak,  ako si chce on sám.

Aké problémy sa mayskou masážou dajú poriešiť?
Všetko, čo sa deje v bruchu - tráviace ťažkosti, refluxy, prolaps maternice, či mechúra, Crohnova choroba, ale aj neplodnosť, zápcha, prostata, predčasná ejakulácia. Rakovina je kontraindikácia. Viac špecifikácií záujemcovia nájdu na www.mayskamasaz.sk

Julka, čomu sa ešte venuješ okrem tejto masáže?
Priviedlo ma to k používaniu aromateraputických čakrálnych olejov. Pri ošetrení ich vyberám intuitívne a tak dochádza u klienta k priamej podpore jednotlivých čakier. Zároveň viem poskytnúť fytoterapeutické poradenstvo vo forme bylín a  čipkov pre ženy. Čipky sa dajú použiť na zápaly, mykózy, vaginálne bradavice, cysty, myómy, výtoky, podporu plodnosti. Ženy si ich môžu vyrobiť samé doma, robím kurz na ich výrobu.

Julka, na trhu je veľmi veľa aromaterapeutických olejov, ako vieš, že práve tieto oleje naozaj pôsobia na čakry, ako sa o nich píše?
V továrni Erboristeria Magentina v Taliansku, kde sa oleje vyrábajú majú zaujímavý spôsob výroby týchto olejov, ktorý mňa osobne presvedčil, že im môžem dôverovať. Napríklad olej na 5. A 6. čakru Anjeli sa vyrába v sklenenej nádobe, ktorá je presvecovaná modrým svetlom. Zároveň tam hrá hudba, ktorá podporuje túto čakru. Na rúrkach privádzajúcich olej do nádoby sú slová ako radosť, prijatie, komunikácia. Pracujú teda nielen s olejom, ale aj s vibráciou slova, čím sa nabíja touto vibráciou podobne ako sa nabíja voda.

Venuješ sa ešte niečomu, čo by si chcela spomenúť?
Venujem sa metamorfnej technike, v ktorej je nesmierna transformačná sila premieňajúce vzorce z prenatálneho obdobia, napríklad strachu, neprijatia, vlastnej hodnoty a je schopná odstraňovať hlboké bloky, ktoré nám bránia v živote využívať svoj plný potenciál.
Spoločne s úžasnou krajčírkou Alenkou šijeme dlhé ženské originálne sukienky na rôzne príležitosti. Sú u žien veľmi obľúbené a žiadané.

A na záver, aký je Tvoj zámer pre tento nový rok?
Môj zámer na rok 2019 je veľmi jednoduchý.  Okrem všetkých rozbehnutých pracovných vecí, túžim sama sebe venovať viac času. Zabudla som aké to je mať celý deň pre seba a napr. len tak leňošiť a čítať knihu.

Ďakujem za rozhovor.

Zuzana Mališová