18.03.2018

KveTina Žabecká - Ženská masáž

ilustratívny obrázok

„Hovoriť o masírovaní je pre mňa nepokora, pretože to, čo sa pri masírovaní deje, je hlboké. Ľudské telo hovorí a žena je často po masírovaní prekvapená tým, čo sa udialo. Ja tam len som a žene dávam priestor. Moje dotyky sa dejú skrz priestor.. Som dojatá, je to bázeň, pokora, radosť. Prúdi tam Láska. Každá masáž je iná...“

Ako si sa dostala k masírovaniu?
Umrela mi mamka. Žila som v Prahe vo veľkom meste, pracovala som v bare. Keď mamka zomrela, tak som pochopila, že potrebujem žiť naplno, že to čo žijem nie je proste život. Do dvoch mesiacov som odišla z práce a sedela som doma a hovorím si, čo budeš robiť? A zrazu mi došlo, skus masírovať.Otec mi, keď som bola dieťa hovoril: „Ty musíš masírovať.“ Vtipné bolo, že keď som tam prišla v prvý deň kurzu, tak sa ma môj lektor dotkol, chytil ma okolo pása  zobral ma za lakeť a odviedol ma k môjmu stolu. A ja som si vtedy hovorila: „Prečo sa ma preboha dotýka?“
V ten deň som zistila, že mám problém dotýkať sa ľudí. Počas masírovania boli na kurze všetky moje ochranné systémy vypnuté. Bola som veľmi citlivá. V jednom takom okamžiku prišiel môj učiteľ a pošepol mi do ucha otázku: „Veríš v Boha?“ A ja som sa úplne rozsypala. Všade som tvrdila, že som ateista a zrazu som iba vedela áno, áno, áno, verím v Boha celým svojím Bytím.
Asi mesiac po kurze som bola v električke. Chytila som okolo pása jednu pani a zobrala som ju za lakeť (urobila som to iste gesto ako moj lektor) a posadila som ju na voľné miesto. A bolo to úžasné. Tam sa niečo vo mne zmenilo. Bola to malá vec, no vnímala som, že tento moment sa dotýkam cudzieho človeka s Láskou. Úplne prirodzene.

A odvtedy Ti šlo Bytie ľahko?
Po rekvalifikačnom kurze som si prenajala priestor v Prahe a začala som masírovať. Takto som masírovala rok a pol a bolo to len masírovanie. Nemalo to hĺbku. Bola som na úplnom začiatku svojej duchovnej cesty. Robila som svoju prácu rada, no nebola som ešte v Sebe. Počas toho som si uvedomila, že chcem pracovať so ženami a každej žene som ponúkla aj niečo iné. Zdieľanie. Dôveru. A tam som si uvedomila, že som to tak mala už v detstve. Že za mnou chodili vždy dievčatá so svojimi tajomstvami a otázkami. A vždy som ako dieťa bola prekvapená, že chodia práve za mnou. Po roku a pol som masírovať prestala.

Prečo?
Nemalo to tú hĺbku. Mala som pocit, že nie som schopná podnikať, postarať sa o seba, zaobstarať si klientov sama. Potom som začala pracovať so zdravou výživou, čo bol úplný krok vedľa.

Čoho si sa bála?
Byť samostatná. Vedela som, že už nechcem byť v „systéme“. Starala som sa o deti, upratovala som. Chcela som vnútorne masírovať ženy, no nie za peniaze, napríklad ako barter. Skončilo to tak, že ženy mi hovorili: „My nic nemáme, jenom peníze.“ Bála som sa vypýtať si za to peniaze, nesedeli mi tam. Mala som pocit, že to dehonestuje moju prácu. Alebo niekedy, že to ani nie je hodné peňazí. Túžila som dávať za čokoľvek, čo tie ženy robia. Ale vtedy to jednoducho nebolo možné.

Ako pracuješ teraz?
Keď som začal teraz robiť ženské masáže v Bratislave, moja prvá téma bola, aby som sa naučila prijať peniaze, že som toho hodna, že necítim vinu za to, že beriem peniaze, že je to v konečnom dôsledku potrebné. Už nebojujem so systémom. No som skutočne nadšená z toho, čo teraz robím.

Ako teda prebieha ženská masáž, ktorú teraz robíš?
Príde ku mne žena a vždy sa najskôr rozprávame. S každou ženou je to úplne iné. Je to pre mňa vytváranie dôvery medzi nami, čo je obojstranne dôležitý akt. Niekedy príde žena, ktorá ma potrebu mi niečo povedať, niečo, čo prežíva. Alebo príde iná žena a len tak sa nezáväzne bavíme. No v oboch prípadoch rozhovor buduje dôveru. Odzrkadlí sa to vždy po masáži, v záverečnom rozhovore. Keď žena príde s nejakou témou, vstupujeme s tým do masáže. Vždy sa pýtam, kde žena cíti nejaký tlak. Masírujem akúkoľvek časť tela, kde emócia stojí, bolí, je potreba ošetriť emočný blok, či dávne zranenie, proste venujem sa miestu, kde sa necíti vo svojom tele dobre. Nemasírujem intímne zóny tela. A po masáži zdieľame, čo prežívala ona, ako sa teraz cíti a čo som si nacítila ja. A keď je to tá žena, ktorá mi mala potrebu niečo zdeliť, dá sa to pomenovať ešte hlbšie, v jej tele je to všetko napísané. Ja vždy zdieľam, čo cítim na jej tele, čo mi jej telo hovorí. Ona zasa zdieľa svoje pocity, uvedomenia, zmenu stavu pred a po masáži. Iná žena si len jednoducho užije lásku a energiu, v ktorej obe plynieme a nič hlboké neriešime. Aj to môže viesť k spokojnosti a je to tak v úplnom poriadku. Stalo sa však aj to, že príde žena, ktorá si vypýta pohladenie, jemný dotyk, lásku. Celý proces trvá 2-3 hodinky. Masáž je pre mňa zmysluplný kontakt, vnímam to ako svoje miesto v živote, plnosť, výživu, hĺbku...

Spomenula si, že masáž je Tvoja spirituálna cesta. Ako teda spätne vnímaš Tvoju spirituálnu cestu a jej vývoj?
Pri masážach som na ňu vykročila. Masáže ma otvorili tomu, že existuje aj iný svet. Plne som sa mu cez masáže otvorila. Zmenilo sa moje vnímanie reality, sveta, mňa a okolností, čo sa dejú. Einstein povedal: „Všetky veci, čo sa okolo Teba dejú sú zázračné alebo Nič, čo sa okolo Teba deje nie je zázračné. Je to vec voľby.“ Mňa mamkina smrť priviedla k Životu.

Ďakujem za rozhovor, Zuzana Mališová, 14.3.2018


Takto píše KveTina o svojich masážach:

Po príchode ku mne spomalíš...vyfúkneš zo seba celý deň.
Vzájomne sa na seba naladíme a vytvoríme spolu priestor dôvery.
Som tu pre teba... Mojou úlohou je postarať sa o teba.... s Láskou...
Po masáži budeš mať čas na návrat do reality.
Až sa do nej vrátiš... dopijeme si čaj, dorozprávame, čo dopovedať máme.


Ponúkam : Relaxačnú masáž podľa Tvojej Potreby

Svoju Silu som začala nachádzať pri učení sa masáží. Bola som vo svojom
tele plne prítomná, a plne v prebiehajúcom procese... Tento pocit vo mne
vyvolal Lásku k masírovaniu. Učenie mi robí radosť, Učenie o Sebe o
Svete o Nás.. Zistila som, že práca zo ženami ma napĺňa. Pocítila som
posvätnú úctu k žene, radosť zo zdieľaní, dôveru v proces...

KveTina

https://www.facebook.com/ZenskaMasaz/

mail: mzabecka@azet.sk

mobil: 0902 866 756