01.01.2018

Keď sa dotýkame človeka fyzicky, tak sa dotýkame jeho duše

ilustratívny obrázok

Vanda Struháriková je pre mňa spriaznená duša, napriek tomu, že sa nestretávame často, vždy sa ponoríme do spoločných hĺbok a toto bytie ma napĺňa úžasnou spokojnosťou. Vanda má úžasný hlas, keď som ju prvýkrát počula rozprávať, proste ma pritiahla k sebe... Ďakujem za túto vzácnu ženu v mojom živote.

Vandi, opustila si korporátny svet, čo ťa k tomu viedlo?
Najprv som dlhodobo cítila, že ma práca v korporácii už neuspokojuje. Vnímala som, že len čoraz menšia časť mojej práce má skutočný zmysel. Ťažisko bolo v „kŕmení“ pravidiel, procesov chobotnice. Čím ďalej tým menej mi tá práca dávala zmysel, napriek tomu, že som robila na krásnych veciach - napríklad dobrovoľníctvo, či diverzita.

Koľko to trvalo od uvedomovania k rozhodnutiu?
Bol to dlhoročný proces, v korporátnom svete som bola celý svoj život... myslela som si, že len toto je spôsob ako sa uživiť. Bol za tým strach z toho, že nebude z čoho platiť hypotéku, či zabezpečiť dieťa, keďže sa oň starám sama.

Čo bolo kľúčové?
Začala nás riadiť žena, ktorá bola presným opakom lídra. Hlavnou pracovnou metódou sa stalo vzbudzovanie strachu. Jej šikanu a bossing vedenie firmy odmietalo vidieť a riešiť.  Schizofrénnosť proklamovaného a reality bola tak obrovská, že to začalo ovplyvňovať aj moje zdravie. Cítila som sa odpojená od seba, od skutočného života, stále unavená a podráždená.
Riešenie vlastnej sebahodnoty a zmyslu bytia sa stalo pre mňa prioritné. Nemala som však pripravenú „stoličku“, na ktorú presadnem. Rozhodla som sa venovať si pauzu. Veľa sa zaoberám najmä upratovaním v sebe. Počúvam viac vnútorný hlas. Dovoľujem si nevedieť a nemať veci pod kontrolou. Všetko sa mi vyskladáva „za pochodu“.

Ako sa vnímaš teraz?(Smiech) Slobodne. Neskutočne sa mi vrátila chuť žiť, smiať sa, radovať sa.

Ako na Teba teraz reaguje okolie? Veľmi sa v tom podporujeme s bývalými kolegami, lebo ich odišlo veľa, a bolo to približne v rovnakom čase. Je to krásne vidieť ako si každý hľadá a nachádza svoju vlastnú cestu a ako každý z nich rozkvitá.
Tiež som sa stretla s otázkou, či som si dala spraviť facelifting

Čo ďalej, kde cítiš svoje volanie, naplnenie vnútra?
Oveľa viac som začala cítiť svoje ruky. Hlásia sa o pozornosť. Cítim v nich viac tepla a energie. Prišiel mi do života Jayananda (www.jayananda.cz), pri ktorom som si ako pri človeku uvedomila, že keď sa dotýkame človeka fyzicky, tak sa dotýkame aj jeho duše. Uvedomila som si tiež, že sa chcem ľudí dotýkať a dotykom im pomáhať, liečiť, zobúdzať...

Kam ťa to zaviedlo?
Zaviedlo ma to k nemu na kurz masáží vychádzajúcich z jógovej praxe a ajurvédskych masáží. Cítim však, že to je len začiatok cesty. Tiež mi do života vstúpila metamorfná technika. Fascinuje ma v tom, s akou obrovskou jemnosťou a jednoduchosťou sa dajú odstraňovať programy, bloky... z prenatálneho obdobia, ktoré formujú celý náš život. Väčšinou si neuvedomuje, že obdobie pred narodením kľúčovým spôsobom predurčuje  naše nastavenia a vytvárajú sa tu naše postoje, podľa ktorých (ne)fungujeme celý život. Ja som zo socialistickej generácie. Moji rodičia nesú v sebe odtlačok vojny a povojnového strádania. Tento imprint v sebe nesieme a prenášame na naše deti. Možno aj preto sme tak ľahko manipulovateľní strachom z nedostatku...Nehovoriac o tom, že ani z ďaleka sa nerodíme v prostredí a spôsobom, ktoré sú pre matku a dieťa zdravé. Vnímam, že máme v rukách kľúč, k odomknutiu cesty k novým, nezaťaženým zajtrajškom, kde vieme fungovať SLOBODNE a realizovať plne svoj potenciál.
Pri tejto technike na ošetrenie základného matrixu potrebujeme zhruba desať sedení, v optimálnej frekvencii raz za týždeň.
V blízkej budúcnosti budem robiť aj vaginálne mapovanie.
Tiež ma toto obdobie priviedlo k uvedomeniu, že mi ľudia veľmi dôverujú. Neviem si predstaviť lepšiu východiskovú pozíciu ako je dôvera... 

Priblíž nám, prosím ťa, čo to je vaginálne mapovanie?
Pre mňa bolo neuveriteľné zistenie, že všetky zážitky súvisiace s našim sexuálnym životom,  máme na bunkovej úrovni uložené v jóni (vagína). Nehovorím len o traumách ako znásilnenie ale aj o „banálnych“ situáciách, kedy sa v sexuálnej oblasti nerešpektujeme a robíme to, čo sa od nás očakáva... Z vlastnej skúsenosti som zistila, že v jóni máme uložené aj mnohé zážitky z minulých životov. Má to obrovský vplyv na naše prežívanie sexuality a prežívanie seba ako ženy. Mnohé ženy nedosahujú pri milovaní vaginálny orgazmus. Nazdávajú sa, že je to normálne, alebo sa cítia byť „pokazené“, či menejcenné a dokonca sa o tom nezhovárajú ani s partnermi. Byť multiorgazmická sexica je in...
Touto jemnou a jednoduchou technikou sa dá jóni pomerne rýchlo „vyčistiť“. Väčšinou stačia 3 – 4 terapie. Zároveň si žena uvedomí nevyhnutnosť rešpektovať svoje hranice a prežívanie sexuality, ktorú máme inak nastavenú ako muži.

Ako to máš Vandi s tou silou, ktorá nás v živote vedie? Celý život som cítila, že je sila, ktorá nás presahuje.  V rannom období som bola aktívnou kresťankou, ale uvedomila som si, že systém viery ako som ho poznala, je mi priúzky. Vnímam sa teraz tak, že som na ceste k jednote.

Ďakujem za krásny čas strávený spolu a tento rozhovor. Zuzana Mališová