16.09.2017

Iniciácia šamanského bubna

ilustratívny obrázok

Vznikáme. Rodíme sa. Dostávame svoje meno. A tak moje deti pomenovali aj náš nový bubon, ktorí sme si sami vyrobili na Zaježke, v spoločnosti krásnych Bytostí... A tak sme 11.9.2017 privítali v našej záhradke "Bohyňovský bubon Medovka".

Tento príbeh je naším autentickým rodinným zážitkom, ktorí hreje v srdci a hladká dušu. Píšem ho ako inšpiráciu pre tých, ktorí chcú tiež svoj bubon privítať, aktivovať, prebudiť Ducha bubna, nadviazať spojenie s nástrojom svojho srdca. Pre mňa je kňažka Morgana La Fey, stelesnením bubnujúcej ženy, naladenej na rytmy svojho srdca, na svoje skutočné cítenie, na svoju vášeň pre život.

Zišli sme 11.9.2017 a o 15:15 sme otvorili dvere miesta, našej milovanej chatičky v bratislavskom lese na mieste Biela Studienka, kde sme sa chceli s bubnom prepojiť. Boli sme piati, ja, moje tri zdravé deti a kocúrik Mrňous-Murko. Pripravila som priestor, tak ako ma inštruoval môj 12- ročný syn, hovoriac svoju víziu zo stretnutia so svojím duchovným učiteľom. Vydymila som, pripravila som priestor pre stredovú Bohyňu a štyri živly. Každý živel reprezentovala jedna palička na bubon a naozaj sa nám podarilo vyrobiť paličku pre Vzduch, Oheň, Vodu aj Zem. Priestor som najskôr vydymila. Potom sme prešli pozvaním Bohyne a živlov na naše stretnutie a bubon sme požehnali všetkými štyrmi živlami. Požiadali sme, aby náš bubon bubnoval do Svetla, Lásky, Radosti a Zdravia – liečenia. Na záver sme ho všetci štyria zdvihli nad oheň a držiac ho sme niekoľkokrát zvolali meno bubna, tak ako ho deti vybrali. Potom sme bubon jeden po druhom vybubnovali a zaspievali sme svoje piesne, ktoré vznikali počas bubnovania. Bolo to krásne a veľmi spontánne. Tešili sme sa zo zážitku, nabití krásnou energiou tvorenia. Na záver som sa ešte spojila s Duchom tabaku Mapacho, ktorý mi odovzdal dôležitý odkaz pre mňa samú. Zaujímavé bolo, že deti vytiahli kartičky, odkazy pre nás alebo iba žeby pre mňa, matku, ženu tvoriacu priestor rodiny? Nuž neviem ešte...
Prvú kartu vytiahol skoro 4-ročný syn a bola to karta Bohyne Pelé, ktorá hovorila o tom, či naozaj nasledujem túžbu svojho srdca? Jej správa (preklad) bola takáto: „Ak sa započúvaš do zvuku svojho srdca a dychu, zachytíš starodávne rytmy svojho vnútorného bubnovania....Tieto rytmy nemôžu byť oklamané ani zabudnuté, sú prirodzené a vnútorné. Ktorá časť Teba sa snaží uspokojiť potreby druhých, na škodu načúvaniu svojich vlastných rytmov?...Počúvaj svoje sny. Aktivujú mocnú erupciu vášne v Tvojom živote.“
Kartička, ktorú vytiahol 6-ročný syn, mala túto správu: „Ak potrebuješ niečo od niekoho iného – zabudol si, kto skutočne si“. No neviem, či je potreba ešte niečo dodávať. nech teda náš bubon bubnuje do Lásky a Svetla a Liečenia.
Spomenula som si pri čítaní tejto krátkej správy na workshop výroby šamanského bubna a na nášho sprievodcu – lektora Radeka, ako milo každého vrátil od kladenia otázok na neho, obzvlášť tie typu: “čo si Ty myslíš, čo ja mám robiť a ako mám žiť?“ Ďakujem Ti za to Radek, bolo krásne vidieť, ako si strážiš svoje hranice, nesmierne poučné a milé stretnutie s Tebou (www.intuitivnibubnovani.cz).

Možno ešte vysvetlenie, že prečo práve Medovka. Na označenie kože počas výroby nášho bubna som odtrhla medovku a zamotala som ju do kože, aby sme si ju podľa toho spoznali. Medovka ako rastlinka prináša relaxáciu, upokojenie. Nech tak robí aj náš bubon. Sláva Rodu!