Milé ženy, sestry, priateľky!

Stretávam sa so ženami, ktoré sú zaujímavé, inšpirujúce, podnetné, krásne. Ktoré našli svoju cestu. A pevne po nej kráčajú. Aj také, ktoré ešte nevedia ako, prečo a ktorým smerom. V našom spoločnom zdieľaní sa Vám snažím priblížiť ich vývoj, cestu a ukázať Vám ich jedinečnosť. To, čo je v nich božské. To, čo je ten aspekt, ktorý jedna na druhej obdivujeme. Nie to, čo si máme závidieť. Ale to, čím sme. A každá jedna sme nádobou tej božskej sily. Je to len o tom, či sme si toho vedomé. A ak áno, ako tú silu používame. A čím obohacujeme jedna druhú. A o tom všetkom bude táto rubrika.

Pre tie z Vás, ktoré v sebe našli odvahu vyjsť von so svojim príbehom, ponúkam možnosť poslať mi ho na adresu zuzka.malisova@gmail.com Môžeme na ňom spolu popracovať a zverejniť ho v časti Príbehy ženskej duše. Toto je verejný priestor pre zdieľanie príbehov, mojich, či Vašich. O Vás a Vašej ženskej ceste. o prebudení, pádoch a vzostupoch. Aby sme sa mohli jedna od druhej učiť, zdieľať, podporovať sa, tešiť sa z úspechov, podržať jedna druhú v bolesti.

Prajem Vám príjemné čítanie.

Zuzana Mališová

Cesta, ktorá má srdce

Rozhovor s Terezou Ruth "Mám jediný záväzok k tejto sile: Kráčať i naďalej po tejto ceste a pred každým rázcestím, pred každým rozhodnutím sa zastaviť a potichu sa spýtať sama seba: „Má táto cesta srdce?“ "

Díky smrti cítim život

Rozhovor s Květou Oakland " Během posledních dvou měsíců velmi intenzivně prožívám pocit pomíjivosti, plynutí, přeměny. Je to pocit, že nic z toho, co dělám, nemá smysl. Pro většinu lidí je tento pocit prázdný a děsivý. Pro mě ne. "

Cesta kňažky je o odovzdaní sa a dôvere

Rozhovor S Liliou Khoustnoutdinovou "Rituál je ohraničený priestor v čase definovaný zámerom a prítomnosťou. Keď tam toto nie je, nie je to už rituál. Môžeme mať vyšperkovaný priestor, sviečky, kadidlo, pomôcky a nemusí to byť dobrý rituál. Je potreba to cítiť. Je to vtedy, keď sa otvoríme prítomnosti a možnosti toho, privolať Ju."