Milé ženy, sestry, priateľky!

Stretávam sa so ženami, ktoré sú zaujímavé, inšpirujúce, podnetné, krásne. Ktoré našli svoju cestu. A pevne po nej kráčajú. Aj také, ktoré ešte nevedia ako, prečo a ktorým smerom. V našom spoločnom zdieľaní sa Vám snažím priblížiť ich vývoj, cestu a ukázať Vám ich jedinečnosť. To, čo je v nich božské. To, čo je ten aspekt, ktorý jedna na druhej obdivujeme. Nie to, čo si máme závidieť. Ale to, čím sme. A každá jedna sme nádobou tej božskej sily. Je to len o tom, či sme si toho vedomé. A ak áno, ako tú silu používame. A čím obohacujeme jedna druhú. A o tom všetkom bude táto rubrika.

Pre tie z Vás, ktoré v sebe našli odvahu vyjsť von so svojim príbehom, ponúkam možnosť poslať mi ho na adresu zuzka.malisova@gmail.com Môžeme na ňom spolu popracovať a zverejniť ho v časti Príbehy ženskej duše. Toto je verejný priestor pre zdieľanie príbehov, mojich, či Vašich. O Vás a Vašej ženskej ceste. o prebudení, pádoch a vzostupoch. Aby sme sa mohli jedna od druhej učiť, zdieľať, podporovať sa, tešiť sa z úspechov, podržať jedna druhú v bolesti.

Prajem Vám príjemné čítanie.

Zuzana Mališová

Rozhovor s Gabikou Revickou o jej knižke a jej práci

Gabika je úžasná, charizmatická žena. Mám pred ňou rešpekt ako k niekomu, koho mám rada a zároveň ju v mnohom obdivujem. Napríklad preto, že dokázal vytvoriť postavu Juliet. Juliet, ktorej vdýchla život a tá postava je pre mňa skutočná. Ak ste niekedy skúšali písať asi viete aké náročné je postavu oživiť, spraviť ju reálnou a príťažlivou. A to Juliet rozhodne je!

Každý vonkajší vzťah nás učí vzťahu samému k sebe

Rozhovor S Margarétou Házel. Miesto, ktoré som navštívila v Indii, je miestom, kde sa dá komunikovať srdcom bez obáv. A myslím si, že prirodzene každá žena je tu na to, aby to robila. A aby svojím príkladom otvorila srdcia iným. A nebyť Indie, moje srdce by zostalo zatvorené.

Co pro mě znamená rituál?

V životě člověka je někdy chvíle, kdy se mu nedaří vykročit dál a má pocit, že uvízl na místě. V této chvíli je tu pro nás velký pomocník a to rituál.

Tantra – spôsob ako spoznať seba samú

Rozhovor s Marianou Púšovou. Marianna je krásna žena, vedomá si svojej ženskosti. Ale vraj to tak nebolo vždy. A tak sme sa stretli a porozprávali sa o jej ceste, ktorá ju priviedla k práci tantrickej masérky.

Každý krůček, i když malý, se počítá

Rozhovor s Lenkou Bicencovou. Lenku poznám od nášho stretnutia v Avalone. Prežili sme spolu nádherné chvíle a okrem spomienok nás spája facebook, spoločné písmenkovanie si o všetkom, čo sa nám deje. A som za to veľmi vďačná a teším sa na naše spoločne strávené chvíle pri písaní tohto rozhovoru „na diaľku.“

Môj príbeh v archetypoch

Som žena, ktorú celý život priťahujú nové podnety, výzvy, rozvíjanie, inšpirácie, rast. V ženskom tele sa cítim spokojná a vnímam, že práve táto skúsenosť definuje moje úlohy, naplnenie, zámer, záujmy, cestu...

Lebo dozrel čas...

Rozhovor s Martinou Fančovičovou „Moje dni sú voňavé , moja práca vonia a som za ňu nesmierne vďačná.“

V súlade s cyklami

Rozhovor s Janou Vaculčiakovou "Až teraz, keď už sama nemám menštruačný cyklus môžem povedať, čo pre ženu menštruačný cyklus znamená. Keď poviem, že je to návod na život, myslím, že vôbec nepreháňam."

Cesta lásky a objavenia seba samej

Rozhovor s Andreou Sobotovou " Keď človek robí niečo, čo naozaj nežije, nie je to vo svete jemnohmotných energií prijateľné a nie je to potom autentické. A rituál nie je o tom, že sa hrám na rituál. Moja energia je súčasťou toho rituálu, rituál sa deje cezo mňa."

Tanec - Jej Volanie

Rozhovor s Tinou Kuchárekovou "Čím sme dospelejší, tým menej si dovoľujeme robiť veci, ktoré nevieme. Keď sme bývali malými dievčatkami a malými chlapcami, život bol dobrodružstvom a každý deň bol veľkou expedíciou na vlnách života. "