Milé ženy, sestry, priateľky!

Stretávam sa so ženami, ktoré sú zaujímavé, inšpirujúce, podnetné, krásne. Ktoré našli svoju cestu. A pevne po nej kráčajú. Aj také, ktoré ešte nevedia ako, prečo a ktorým smerom. V našom spoločnom zdieľaní sa Vám snažím priblížiť ich vývoj, cestu a ukázať Vám ich jedinečnosť. To, čo je v nich božské. To, čo je ten aspekt, ktorý jedna na druhej obdivujeme. Nie to, čo si máme závidieť. Ale to, čím sme. A každá jedna sme nádobou tej božskej sily. Je to len o tom, či sme si toho vedomé. A ak áno, ako tú silu používame. A čím obohacujeme jedna druhú. A o tom všetkom bude táto rubrika.

Pre tie z Vás, ktoré v sebe našli odvahu vyjsť von so svojim príbehom, ponúkam možnosť poslať mi ho na adresu zuzka.malisova@gmail.com Môžeme na ňom spolu popracovať a zverejniť ho v časti Príbehy ženskej duše. Toto je verejný priestor pre zdieľanie príbehov, mojich, či Vašich. O Vás a Vašej ženskej ceste. o prebudení, pádoch a vzostupoch. Aby sme sa mohli jedna od druhej učiť, zdieľať, podporovať sa, tešiť sa z úspechov, podržať jedna druhú v bolesti.

Prajem Vám príjemné čítanie.

Zuzana Mališová

Chcela by som byť knihou

Volám sa Zuzana, moje meno dokonale vystihuje, kým som. Keď som pred rokmi sedela u skúsenej numerologičky a počúvala som jej výklad o mne, tak sme sa obe rozplakali, keď povedala, že mojim životným poslaním je literatúra. Už ako malé dievčatko som zbožňovala knihy a písanie, no až v posledných rokoch, po precítení darov života naplno, som schopná naozaj tvoriť z centra mňa, z toho miesta, kde všetko žije a dýcha lásku. Odtiaľ pochádza aj moja báseň, inšpirovaná ako ináč láskou.

Víla Lila a jej príbeh

Volám sa Saška Murínová, prijala som meno Lila ktoré mi prišlo skrze bytosť vílu so mnou odmalička prepojenú. Po tom čo sme sa stali jedným, som začala vnímať svoj život ako sen, a príbeh ktorý si môžem maľovať a žiť v súlade s tým ako to cítim a vnímam. Dnes sa venujem maľbe mandál na hodváb, sklo a maľujem obrazy na akryl. Obrazy symbolizujú prežitky z roviny snovej duše, ktorými si prechádzam počas hĺbkových aktivácii. Vediem kurzy intuitívnej maľby mandál, ktoré sú zamerané na prepojenie sa so svojim potenciálu a vnútornú prácu so zámerom. Na kurzoch učím techniku hodváb. Mám 4 ročnú dcérku Laru, vďaka ktorej sa započala moja cesta, je mi veľkou inšpiráciou, zrkadlom a tiež prišla vo chvíli kedy som to najviac potrebovala. Verím v to že každý tu na Zemi má svoje poslanie a to byť štastnou a zdravou verziou seba, lebo práve zdieľanie v jednote svojho skutočného ja je cestou skutočného súladu so sebou samotným, s ostatnými ľuďmi, zvieratami prírodou aj Matkou Zemou.

Pre ženy o ženách

Silvia Hájeková a jej sebavyjadrenie sa cez nádherné básne, ktoré sa dotýkajú ženskej duše.

Topánočka z lesa utkaná

Volám sa Ella. Žijem v lesoch Malých Karpát so svojimi dvomi fenkami Lajlou a Mayou. Aj vďaka nim, aj vďaka lesom, ktoré ma obklopujú môžem viac vnímať seba, prírodu, zvieratá. Momentálne si intenzívne zažívam prácu s imagináciami, stretnutím so zvieratami cez osobný totem - metódou, ktorá k nám prišla od Steva Gallegosa.

Kráľovná

Kráľovná je báseň z básnickej zbierky Vierky Štainigerovej. Je o hľadaní seba samej a ceste vedomej ženy, ktorou môže byť každá z nás. Ďakujem za túto báseň, aj tie ostatné v krásnej útlej, no bohatej potrave pre dušu ženy.

VLKY A VLČICE

Vlčica je zviera, ktoré sprevádza sny o nezávislosti, odvahe. Je zvieraťom Bohyne Panny. Čo však vieme o vlkoch ako takých? Ako s nami ľuďmi nažívajú v dnešných časoch?

Sila autenticity a múdrosti-Tanec vlčice

Tanec Vlčice je tanec nášho vnútra, našej duše, volanie po slobode, sile, intuícii, múdrosti, sebeláske, hlboká túžba po spojení so sebou. Je to spojenie s prapodstatou ženy, ktorú každá z nás voláme ináč.

Tvorivosťou k celistvosti

Krásny rozhovor s veľmi silnou a inšpiratívnou ženou - Saška Lila Murínová nám rozpráva o jej pádoch aj múzach. Jej liečivé mandaly sa dotýkajú duše, hovoria rečou posvätnej geometrie a nesú v sebe zámer pre toho, komu sú robené. Cestu pochopíš, keď ju sama odkráčaš - aj toto je obsahom Saškiných mandál, sama zažíva liečenie na ceste pomoci iným.

Vlčica vyžaduje odvahu a rozhodnutie

Marcelka Berith cez SOULART - stvorené pre život podporuje spoluprácu a tvorivosť ľudí, korí sa venujú umeniu rozvíjajúcemu slobodného ducha človeka. Či už je to tanec, maľba, spev, rituály, meditácie, alebo umenie žiť a byť vo svojom strede, svojom srdci. Tento článok je jej pohľad na Tanec Vlčice - unikátny jednodňový zážitok pre ženy.

Vyjadrenie mojej duše

Rozhovor s Martinou Kačínovou, duchovné meno Saraca. Saraca je meno, ktoré mi sprostredkovala Karaimi. Vo význame je to Nekončiaca blaženosť. Sa znamená Svetlo, Ra je Slnko a slabika Ca je nositeľkou Energie.