Milé ženy veľmi rada píšem pre webku Časopis Bohyne. Na základe udalostí som sa rozhodla publikovať články, ktoré napíšem aj na svojom webe. Stretávam sa so ženami, ktoré sú zaujímavé, inšpirujúce, podnetné, krásne. Ktoré našli svoju cestu. A pevne po nej kráčajú. Aj také, ktoré ešte nevedia ako, prečo a ktorým smerom. V našom spoločnom zdieľaní sa Vám snažím priblížiť ich vývoj, cestu a ukázať Vám ich jedinečnosť. To, čo je v nich božské. To, čo je ten aspekt, ktorý jedna na druhej obdivujeme. Nie to, čo si máme závidieť. Ale to, čím sme. A každá jedna nádobou sme tej božskej sily. Je to len o tom, či sme si toho vedomé. A ak áno, ako tú silu používame. A čím obohacujeme jedna druhú. A o tom všetkom bude táto rubrika.

Pre tie z Vás, ktoré v sebe našli odvahu vyjsť von so svojim príbehom, ponúkam možnosť poslať mi ho na adresu zuzka.malisova@gmail.com Môžeme na ňom spolu popracovať a zverejniť ho v časti príbehy ženskej duše. Toto je verejný priestor pre zdieľanie príbehov, mojich, či Vašich. O Vás a Vašej ženskej ceste. o prebudení, pádoch a vzostupoch. Aby sme sa mohli jedna od druhej učiť, zdieľať, podporovať sa, tešiť sa z úspechov, podržať jedna druhú v bolesti.

Prajem Vám príjemné čítanie.

Každá žena môže

Katarína Broska je nezávislá kozmetická poradkyňa spoločnosti Mary Kay.

Keď sa dotýkame človeka fyzicky, tak sa dotýkame jeho duše

Vanda Struháriková je pre mňa spriaznená duša, napriek tomu, že sa nestretávame často, vždy sa ponoríme do spoločných hĺbok a toto bytie ma napĺňa úžasnou spokojnosťou. Vanda má úžasný hlas, keď som ju prvýkrát počula rozprávať, proste ma pritiahla k sebe... Ďakujem za túto vzácnu ženu v mojom živote.

Tajomstvo Ouroborosa

Ella Root a jej fascinujúca vychádzka do Tichej a Kôprovej doliny. Nájsť seba je krásny dar ticha týchto dolin pre Ellu. Ponorme sa do príbehu a do ticha v nás.

Iniciácia šamanského bubna

Vznikáme. Rodíme sa. Dostávame svoje meno. A tak moje deti pomenovali aj náš nový bubon, ktorí sme si sami vyrobili na Zaježke, v spoločnosti krásnych Bytostí... A tak sme 11.9.2017 privítali v našej záhradke "Bohyňovský bubon Medovka".

Pár básničiek - Saška Lila Murínová

1.Baseň Vďačnosť vznikla ako reflexia na lásku ktorú som pocítila k mužovi. Síce bola sprevádzaná veľkou bolesťou, no zároveň vďačnosťou ktorú som pociťovala pri uvedomení si že si prechádzam lekciou sebalásky a mám možnosť vybrať si seba, slobodne bez toho aby som potrebovala viac lipnúť na vzťahoch v ktorých prežívam utrpenie. Po tejto skúške som ostala silná, slobodná a naučila som sa transformovať pocity bolesťi na lásku v tvorivom prítomnom okamihu. 2. Spiaznená duša Táto báseň vznikla po hlbokom precítení duše muža ktorého vníma moje srdce a ku ktorému sa skrze skúsenosti a prežitky, vnútornú prácu a ladením sa na svoje poslanie pomaličky približujem. 3. Odkaz od víly Táto báseň vznikla ešte predtým ako som vôbec vo vílu precitla a začala maľovať seba v jej podobizni. Bolo to v období hľadania sa a precítenia elementárnych bytosti ktoré sa ku mne prihovárali a viedli moje kroky na ceste poslaním v ktorom sa otváram v dnešný deň vzájomnej komunikácii

Výlet do Fatry a hĺbok svojej duše

Ella Root - Intenzívny a hlboký zážitok o smrti a znovuzrodení so zvieratami vo Fatre.

Chcela by som byť knihou

Volám sa Zuzana, moje meno dokonale vystihuje, kým som. Keď som pred rokmi sedela u skúsenej numerologičky a počúvala som jej výklad o mne, tak sme sa obe rozplakali, keď povedala, že mojim životným poslaním je literatúra. Už ako malé dievčatko som zbožňovala knihy a písanie, no až v posledných rokoch, po precítení darov života naplno, som schopná naozaj tvoriť z centra mňa, z toho miesta, kde všetko žije a dýcha lásku. Odtiaľ pochádza aj moja báseň, inšpirovaná ako ináč láskou.

Víla Lila a jej príbeh

Volám sa Saška Murínová, prijala som meno Lila ktoré mi prišlo skrze bytosť vílu so mnou odmalička prepojenú. Po tom čo sme sa stali jedným, som začala vnímať svoj život ako sen, a príbeh ktorý si môžem maľovať a žiť v súlade s tým ako to cítim a vnímam. Dnes sa venujem maľbe mandál na hodváb, sklo a maľujem obrazy na akryl. Obrazy symbolizujú prežitky z roviny snovej duše, ktorými si prechádzam počas hĺbkových aktivácii. Vediem kurzy intuitívnej maľby mandál, ktoré sú zamerané na prepojenie sa so svojim potenciálu a vnútornú prácu so zámerom. Na kurzoch učím techniku hodváb. Mám 4 ročnú dcérku Laru, vďaka ktorej sa započala moja cesta, je mi veľkou inšpiráciou, zrkadlom a tiež prišla vo chvíli kedy som to najviac potrebovala. Verím v to že každý tu na Zemi má svoje poslanie a to byť štastnou a zdravou verziou seba, lebo práve zdieľanie v jednote svojho skutočného ja je cestou skutočného súladu so sebou samotným, s ostatnými ľuďmi, zvieratami prírodou aj Matkou Zemou.

Pre ženy o ženách

Silvia Hájeková a jej sebavyjadrenie sa cez nádherné básne, ktoré sa dotýkajú ženskej duše.

Topánočka z lesa utkaná

Volám sa Ella. Žijem v lesoch Malých Karpát so svojimi dvomi fenkami Lajlou a Mayou. Aj vďaka nim, aj vďaka lesom, ktoré ma obklopujú môžem viac vnímať seba, prírodu, zvieratá. Momentálne si intenzívne zažívam prácu s imagináciami, stretnutím so zvieratami cez osobný totem - metódou, ktorá k nám prišla od Steva Gallegosa.