25.07.2015

Zložky krémov, ktoré používam na výrobu

Ak by ste sa rozhodli robiť krémy doma, alebo Vás zaujíma ich zloženie a chcete vedieť, čo na seba dávate, prečítajte si tento článok

Extra panenský olivový olej kupujem v predajniach LIDL. Je lisovaný za studena a dobre pôsobí na poprasaknú kožu a liečenie jaziev. Olivový olej je bez soli a cholesterolu. Je bohatý na nenasýtené mastné kyseliny. Obsahuje veľké množstvo vitamínu E (dôležitý antioxidant, spomaľuje starnutie.) a vitamíny A, D, K. Vitamíny A+E majú ochranné účinky na pokožku a napomáhajú brániť rakovine kože.

Mandľový olej je z lekárne. Mandľový olej je lisovaný za studena a je bohatý na nenasýtené mastné kyseliny a vitamíny A a E. Svojím zložením je najbližší ľudskej pokožke a nevyvoláva alergické reakcie, rýchlo sa vstrebáva, neupcháva póry a nevyvoláva pocit mastnoty. Je vhodný na začervenanú aj popraskanú kožu, či ekzém alebo lupienku. Preventívne bojuje proti tvorbe vrások. Má hydratačný, vyhladzujúci, upokojujúci a zvláčňujúci účinok. Vynikajúci na starostlivosť o detskú pokožku. Patrí medzi najsilnejšie prírodné stimulátory rastu vlasov.

Extra panenský kokosový olej v bio kvalite dostanete kúpiť v drogérii, či lekárni. Je vysoko hydratačný a antialergénny. Je vhodný na suchú, citlivú pokožku a hĺbkovo vyživuje pleť. Výborný je ako telový olej pre suchú a citlivú pokožku. Má nádhernú jemnú vôňu a ľahko sa vstrebáva. Ošetruje suchú kožu na lakťoch alebo pätách, nechtové lôžka a účinný je aj proti ekzémom a striám. Dojčiace ženy ho môžu používať na popraskané bradavky. Veľmi príjemný je ako masážna emulzia. Vďaka vysokému obsahu vitamínov A, C a E pôsobí ako antioxidant a spomaľuje starnutie pokožky a napomáha hojeniu rán a jaziev.

Citrónová silica Hanus má v krémoch konzervačný efekt. Množstvo je asi 3-4 kvapky na balenie krému. Ostatné použitia silice sú nasledovné:  infekcie dýchacích ciest, výrazné antibakteriálne účinky, mastná pokožka, lupiny, akné, protikŕčové účinky, tráviace ťažkosti, stres, zlepšenie koncentrácie. Je potrebné sa informovať na www.hanus.sk