21.05.2017

O matkách a deťoch

ilustratívny obrázok

O matkách a deťoch je kniha, ktorú som vydala v máji 2017. Prináša pohľad na témy ako vnímanie rodu, intuícia a telepatia, škôlka, ako zvládnuť doma viac detí. Sú tu aj príklady mojej praxe odblokovania stresu s inými deťmi, a niektoré hry nápomocné na vymedzenie sa v priestore a uzemnenie.

Nájdete tu postrehy a vnútorné pravdy mňa ako matky. Jemne odhŕňam závoj poznania, poukazujem na to, čo sa deje vo vzťahoch s deťmi. Keď som pochopila niektoré z týchto právd o tom, ako fungujem vo vzťahoch s deťmi, odkryl sa mi svet jemnohmotného vnímania. Poňala som spôsoby, akým deti liečia a učia nás dospelých. Neprezrádzam tajomstvá. V spojení s pohľadom dieťaťa a v skutočnom pochopení a otvorení srdca pochopíte to, čo Vám chce byť cez Vaše dieťa odovzdané. Postupne krok za krokom. Bezpečne pre Vás a Vaše dieťa. Uvádzam aj príklady mojej konzultačnej praxe s deťmi a pár rád o tom, ako zvládnuť seba, keď máte doma viac detí.

Zuzana Mališová, autorka


...Táto knižka je oveľa prepracovanejšia ako prvá knižka Deti nás učia a liečia. Nemám čo tejto knihe vytknúť, pretože keď som ju začala čítať, nepustila som ju z ruky, kým som ju nedočítala. Ľahko sa mi čítala, len som tak kĺzala z kapitoly na kapitolu. Pre mňa veľmi zaujímavé, náučné a hlavne pravdivé čítanie o nás a našich deťoch. V niektorých pasážach ako keby som čítala o sebe a o svojich deťoch...často ma pri čítaní napadalo, že takto nejako to vidím, ale nedokážem to v sebe takto sformulovať do slov. Prudko čitateľná knižočka a v nej kopec krásnych myšlienok na zamyslenie.
Mirka H., fakturantka, Čadca


„deti, ja a deti, moje vnútorné dieťa, ja ako dieťa/rodič/dospelý, úprimnosť, otvorenosť, odvaha, radosť, veľa, veľa Lásky, seba-priznania, humor, zdieľanie, podeliť sa, nesúdiť sa a nesúdiť, skúšať to stále znova, byť v sebe a so sebou, dovoliť si byť s deťmi – nie vedľa nich, nemusím, ale môžem, nádej, vidieť seba samého s otvoreným srdcom, prijatie, áno“... týmito slovami by som odpovedala, o čom je táto knižka podľa mňa. Zdanlivo štíhla a zároveň hlboká. Jemná a hustá. Vtipná až pod kožu...do srdca. Prakticky konkrétna a absolútne otvorená fantázii. Ďakujem za nedramatické a o to úprimnejšie priznania k vlastným pádom, smútkom, skúškam, objavom.
Autorku poznám a možno preto viac rozumiem niektorým častiam knihy, no vôbec som na to nemyslela pri čítaní. Bola som skôr ponorená sama do seba – ako žena, matka, dieťa, dcéra, sestra, priateľka.... a priznám sa, že mi niektoré vety poriadne dávajú zabrať  iritujú, vyťahujú na svetlo zabudnuté, pripomínajú nezvládnuté situácie „výchovy“, rozosmievajú cez slzy,...ale všetko s láskou. S pocitom, že práve preto ma oslovujú, aby som sa na tie situácie skutočne pozrela. ČO vo mne deti otvárajú, spúšťajú a ČO mi ukazujú o mne samej, svojím výrazom, slovami, správaním, neverbalitou, chorobami, úrazmi, atď.???
Ďakujem za tú jemnosť, neposudzovanie a neškatuľkovanie. „Len“ ponúknuite poznaní a skúsenosti jednej maminy, ak by sa mi mohli hodiť.
Janka A., opatrovateľka, Bratislava pôvodom Detva


Ďakujem za myšlienky opísané v tejto knižke, kde autorka opisuje svoje pocity a postoje počas spoločného prežívania a zdieľania samotného života so svojimi deťmi i rodinou. Jednoduchým opisom vyjadruje podstatu bytia, ktoré každý z nás nosí v sebe. To je to, čo je potrebné, hlavne u detí v predškolskom veku rozvíjať. Nevkladať do nich kvantum informácií a nemať príliš veľké očakávania, ale skôr ťahať z nich ako z jedinečnej studnice. Lebo každé dieťa sa rodí s prirodzenými schopnosťami a intuíciou, s výbavou, pri ktorej máme už všetko potrebné k tomu, aby sme sa stali tými, kým máme byť...
Vidím, že je čoraz viac ľudí, ktorí sa prebúdzajú a vnímajú seba a okolie tak, že sami sú tvorcami nových životných ciest a komunít, kedy sa rodič a učiteľ mení na rovnocenného partnera, sprievodcu, kedy je citeľný obojstranný rešpekt, kde nie je žiadna nadradenosť zo strany dospelého, bez väčších očakávaní a čo je najpodstatnejšie, samotné dieťa sa stáva „učiteľom“ rodiča. My sa naozaj máme čo učiť od detí. Ak máme túto hlbokú vnímavosť a empatiu, vieme byť naplno otvorení, vyrovnaní so sebou, dostatočne vnútorne stíšení a bdelí, dokážeme vidieť, počuť a vnímať veci ktoré bežne nevidíme...
Martin D., sprievodca v lesnom klube Pramienok, Bratislava

Knižku si môžete zakúpiť cez túto stránku, stačí poslať sumu 8 Eur na číslo účtu  SK39 8360 5207 0042 0596 1567 Mbank. Nezabudnite uviesť Vašu adresu. Knižky posielam raz týždenne a to v pondelok. Ak chcete poslať knižku dobierkou suma je 10,5 Eura. Ak si želáte osobné venovanie, napíšte mi mail a meno osoby na zuzka.malisova@gmail.com , zavolajte mi na 0905 33 79 77.

Ak nemáte knižku Deti nás učia a liečia, TERAZ je jedinečná možnosť kúpiť si obe aj s poštovným za 13 Eur pri platbe na účet predom !!! Dobierka 14,5 Eura.

ĎAKUJEM A PRAJEM VÁM PRÍJEMNÉ ČÍTANIE.