Tajomstvo Rhonda Byrne - Secret

vydavateľstvo IKAR, 2008 ...Vesmír vám splní všetko o čo požiadate

Mgr. Zuzana Mališová podľa knihy Tajomstvo, INFODOM, 2008

Vesmír Vám splní všetko, o čo požiadate

Tento článok je o knihe Tajomstvo (Rhonda Byrne –Secret, vydavateľstvo IKAR, 2008 ). Vybrala som si ako názov článku vetu, ktorá svojím obsahom dokonale vyjadruje o čom táto kniha je. Nájdete v nej skúsenosti, múdrosti a pravdy z veľmi starých diel tohto sveta, starovekým Egyptom počnúc a bibliou končiac. Všetky životné pravdy korešpondujú s príbehmi ľudí zo sveta dnešného – príbehmi ľudí, ktorí sa začali riadiť tým, že veria vete: Vesmír Vám splní všetko, o čo požiadate.

Pre realizáciu toho, čo skutočne chcete nie je podstatné, či tú vyššiu silu nazvete Vesmír, Univerzum, Budha alebo Boh. Rovnako nie je podstatné, či spôsob akým požiadate o to, čo skutočne chcete nazvete meditáciou, či modlidbou. Princíp je rovnaký. Odlišnosť je len v systéme presvedčenia, ktorému veríte a prijímate jeho pravidlá a obmedzenia (či už je to 10 božích prikázaní alebo kvantová fyzika). Čokoľvek si želáte, robte to s láskou a úctou.

Základom všetkého v tomto svete je myšlienka (Na začiatku bolo slovo...). Každá myšlienka funguje ako magnet - priťahuje podobné myšlienky. Ak myslíte na lásku dostávate jej čoraz viac, ak myslíte na nezaplatené účty, aj tých si k sebe pritiahnete viac. Všetko na tomto svete podlieha zákonu príťažlivosti. Čokoľvek Vám beží mysľou, to si k sebe skôr, či neskôr pritiahnete. To, čo sa udeje je, že sa Vaše myšlienky zhmotnia.

Skôr než som poznala túto knihu, bolo to v roku 2003 som bola na kurze Dale Carneghie – Empowerment. Dale Carneghie je jedným z ľudí, ktorí sú v knihe Tajomstvo spomínaný ako jedným z ľudí, ktorí o ňom vedeli. Jednou z vecí, ktorú som si vtedy napísala bola osobná vízia. Začínali sme ju vetou. Takto o rok v roku 2004 budem robiť toto a toto a budem sa mať a cítiť takto. Našla som svoju víziu, pred pár dňami, v roku 2008. A bola som veľmi, veľmi prekvapená ako sa mi moje želania vyplnili!

Boli tam aj nesplnené želania - tie, ktoré som skutočne nechcela, resp. tie, kde som riešila problémy iných ľudí ako svoje. Platí teda, že na základe zákona príťažlivosti môžete úplne zmeniť svoju prácu a svoju firmu, nie však firmu, ktorej majiteľom je niekto iný, ak si to on sám neželá. Ja som si želala robiť to, čo ma baví a čo mám rada. Keď som si to želala, ešte som netušila, že z firmy, kde som pracovala odídem a pritiahnem si do svojho života same skvelé zakázky. O Tajomstve som síce nevedela, ale skvelo fungovalo!

Zákon príťažlivosti nerozlišuje "NE", nerobí rozdiel medzi chcením a NEchcením. Keď teda sformulujete požiadavku "nechcem meškať", pritiahnete si do života viac meškania. Povedzte si preto radšej: "Chcem chodiť načas". Obzvlášť vnímavé sú na formuláciu želaní malé deti. Keď poviete "NEtreskni dvermi", určite to urobia. Povedzte radšej: "Zavri dvere potichu".

Zákon príťažlivosti funguje vždy, či o ňom viete, alebo neviete, či si uvedomujete na čo myslite, alebo je Vám to jedno. To, o čom práve premýšľate, vytvára váš budúci život. To čo momentálne žijete je výtvor Vašich minulých myšlienok. Našťastie existuje časové zdržanie, takže Vaše myšlienky sa neplnia okamžite. Máte teda čas porozmýšľať o tom, čo naozaj chcete a rozhodnúť sa inak.

Každá jedna myšlienka, či už pozitívna alebo negatívna má svoju frekvenciu. Na naše šťastie majú pozitívne myšlienky viac energie ako negatívne myšlienky. Najvyššia frekvencia myšlienok je frekvencia lásky.

Hlavou nám denne preletí až 60.000 myšlienok – ako ich teda ustrážiť a želať si samé dobré veci? Našťastie máme pocity, ukážu nám, na čo práve myslíme. Je nemožné cítiť sa zle a mať pri tom dobré myšlienky! Stačí sa teda párkrát za deň zastaviť a spýtať sa sám seba: "Ako sa cítim?" Myšlienky určujú Vašu frekvenciu a pocity vám oznamujú, na akej frekvencii sa práve nachádzate. Ak sa cítite zle, treba sa jednoducho „preladiť“ – či už uvedomením si, čo Vám to vlastne behá hlavou a okamžitou zmenou myšlienok, dobrou hudbou, meditáciou, či modlidbou, pobytom v prírode, peknými spomienkami.

Ako Tajomstvo používať?

ŽIADAJTE!

Napíšte si, čo naozaj chcete. Píšte v prítomnom čase, napríklad takto: Som šťastná a vďačná, že...

VERTE!

Verte, že to, čo ste si želali už máte. Verte svojmu želaniu a žite ďalej svoj každodenný život. Keď budete stále iba čakať, pritiahnete si len viac čakania.

PRIJÍMAJTE!

Ako sa budete cítiť, keď k Vám príde to, čo ste si želali? Cíťte sa tak už teraz.

AKO sa Vaše želanie udeje nie je Vaša starosť. To je v náplni práce vesmíru. A Vesmír Vám Vaše želanie zrealizuje pre Vás najharmonickejším spôsobom.