19.08.2017

Nenávisť a zápal očných spojiviek

Toto je skutočný príbeh o esenciálnom olejčeku Transformácia od spoločnosti Young Living. Všetci vieme, že psychosomatika funguje, málokedy sme však schopný vnímať a plne pochopiť, ako veľmi funguje. Ďakujem, za tento zážitok mňa a môjho skoro 12-ročného syna syna Jakuba.

Môj syn dostal v priebehu troch týždňov dvakrát zápal spojiviek. Prvýkrát na ľavé oko a vďaka kvapkám do očí sa veľmi rýchlo vyliečil, už za deň vyzeralo jeho ľavé oko normálne a on sa cítil dobre a usmieval sa...Necítila som znepokojenie, brala som to ako alergickú reakciu, hoci moju myseľ zamestnávalo, ktorú ženu nemôže vidieť a čo si môj syn nechce uvedomiť?
Druhýkrát dostal zápal na pravé oko, bol plačlivý, nahnevaný, nekonečne znepokojený a nervózny. Keby svoju chorobu znášal pokojne, bolo by to ďaleko viac v poriadku. On ma požiadal o odblok, vravel, že už to nemôže vydržať. Pocity hovorili o pocitoch napádaný, podpichovaný a pesimistický, čo na neho sedelo. Spravili sme odblokovanie, situácie, kedy bol stres, boli v tomto jeho živote. Upokojil sa, ale stav oka sa nezmenil. To pre zmenu znepokojilo mňa. Pretože svojho syna poznám. Jeho vyliečenia sú vždy akoby šibnutím zázračného prútika a prinášajú vždy okamžité zmeny v zdravotnom stave môjho syna. Svalový test však neklame a všetko vyšlo v poriadku, tak čo je ešte vo veci? Dumala som v sebe. Vypadla zo mňa otázka: „Jakubko, ktorý muž Ťa podpichuje?“ Odpoveď bola jasná: „Veď predsa vieš, tatino“. A vzápätí: „Mami, je tu duch“. Ešteže som sedela... Na detské strašidlá som si zvykla, vždy sme s nimi pohovorili a vždy zmizli. Ale duch o desiatej dopoludnia?
V kritických chvíľach sa ma vždy zmocní pocit rozvahy, klepem sa až o hodinu potom  Tak sa teda pýtam, či vie, čo ten duch chce. Kubko pokrútil hlavou. Podala som mu do ruky fľaštičku oleja Transformácia a povedala som mu, nech skúsi ducha poslať preč. Kubko vyhlásil: „Nechce ísť. Stále je za mnou, za mojím pravým plecom. Urob niečo mami...“
A tak som požiadala o pomoc Ducha šamanského tabaku Mapacho. Prišla mi vďaka nemu veľmi zvláštna odpoveď: „Duch sa tu od Kubka učí. Láske.“ Došlo mi, že ho teda nemôžeme len-tak „láry-fáry“ poslať preč.
Pýtala som sa: „Čo potrebuje?“ Odpoveď: „Nič.“
Otázka: „Čím ho tu Kubko drží?“ Odpoveď neprišla, miesto toho Kubko povedal: „Už viem, kto to je, počkaj tu chvíľku“. Trielil na záchod. Moc som nechápala, čo to má celé znamenať, prešli asi tri minúty, do izby vpálil Kubko a vopchal sa blízko do môjho zorného poľa a kričí: „Vidíš?“ Áno videla som, jeho celé červené oko, bolo zrazu normálne biele a o zápale spojiviek svedčil len červený kútik oka. Zavrela som oči a znovu otvorila. Teraz som už naozaj bola vďačná, že sedím...Pre istotu som pozrela do Kubkovho druhého oka a rozmýšľala som chvíľku, ktorá je vlastne moja  pravá ruka...Ale oči neklamali, obe boli krásne, zdravé, to pravé malo červený kútik oka. Príšerný červený zápal bol definitívne preč. „Kubko, to čo si?“ zmohla som sa na otázku.
A Kubko mi úplne vzrušene vraví: „To bol ten richtár, čo nás nenávidel a dal nás zavrieť!“ Konečne som začala aspoň trošku chápať. Kubko mi dávnejšie rozprával svoj sen, zážitok z minulého života. Bolo to kedysi v stredoveku, žil ako roľník v dedine. Keďže mal pár dobrých kamarátov aj nápadov, darilo sa im pestovať i predávať. A to vadilo richtárovi osady, ktorý ich nenávidel. Dal ich zavrieť, oni našťastie ďaleko ušli.
Ako tento príbeh súvisí s prítomnosťou? Veľmi. Kubko ťažko znáša deti, ktoré zo závisti, či strachu nadávajú a odmieta sa s takými hrať, bez ohľadu na to, či sú to jeho rovesníci alebo malé deti. Paradoxne, priťahuje si také deti, ktoré sa v ňom vidia a on ich silácke reči nemôže ani cítiť. Uteká, zapiera sa, odmieta ich. Stojí si za svojím, ale nikdy sa „verejne“ nevzprieči, nebojuje za svoju pravdu. Stiahne sa a odíde. Vždy je mu to však ľúto.
Tak teraz držiac olejček Transformácie, poslal svojho nepriateľa preč. Ako to neviem, nešla som s ním na záchod...Nuž možno mnohí, ktorí nenávidia (a za nenávisťou je vždy nekonečný strach) sa prídu učiť Láske. Kubko ostal nesmierne pokojný, to, čo v ňom vybuchovalo niekoľko týždňov zmizlo. Nuž ktovie, možno ho jeho nepriateľ z dávnych čias sprevádzal dlhšie...Viem, že puberta ešte prinesie mnoho sebanepochopenia a pochopenia sveta. Spôsob akým Kubko zvládol tento stav je pre mňa úžasný. Môžem si len namýšľať, či za týmto úspechom stojí Kubkovo sebauvedomenie alebo olejček Transformácia, alebo oboje má svoje miesto. Viem však, že na tento príbeh ešte dlho nezabudnem. Ďakujem za tento zážitok Jakubko!