Srdiečko -servítková technika

Tento návod je určený pre prácu so skupinou detí vo veku 6 až 8 rokov. U starších detí je možné zrealizovať samostatnú prácu podľa návodu. Určite je fajn, porozprávať sa o miešaní farieb, výbere motívu na lepenie, kombináciách motívu a podkladovej farby a pod.

Bezplienkovanie dvoch detí do 3 rokov

Medzi Matejom a Šimonom je 20 mesačný rozdiel. Bezplienkujeme oboch, čo nám prinieslo viacero zaujímavých situácií. V článku ponúkam niektoré riešenia, ktoré nás s manželom napadli.

Bezplienkovanie od narodenia po 6 týždňov veku bábätka

S Matejkom sme začali bezplienkovať od jeho 6 týždňov. Pri Šimonkovi sme začali na piaty deň života, hneď ako nás pustili z pôrodnice.

Čo je blok a čo je odblokovanie?

Aj keď som napísala popis sedenia pri odblokovaní, ľudia niekedy nemajú konkrétnu predstavu o čo ide a preto vznikol tento článok.

Toaletný tréning vs. bezplienková komunikačná metóda

S najstarším synom Miškom, ktorý má DMO som robila od jeho 2 rokov toaletný tréning. S najmladším Matejkom od jeho necelých dvoch mesiacov spolu komunikujeme o jeho potrebe cikať a kakať.

Šiesty mesiac bez plienok

Letné mesiace sú vďačný čas na chodenie s "holým zadkom". Matej prežil svoj ôsmy mesiac života vďačný za akúkoľvek možnosť takto sa pohybovať, najskôr po štyroch a potom popri nábytku po dvoch nôžkach.

Ďalsie 3 mesiace bezplienkovania

Každy týždeň posledných troch mesiacov prinášal obrovské zmeny: Matejkove motorické pokusy a úspechy ako aj zmenu stravy. A to všetko sa samozrejme odrazilo na tom, ako sme chodili a nechodili na nočník, aké nové miesta na cikanie sme objavili, či sme používali plienku....

Náš druhý mesiac bez plienok

Tento mesiac mi pomohla knižka Ingrid Bauer -Bez plenky (DharmaGaia,2009) o bezplienkovej komunikačnej metóde.

Bezplienková metóda - prvý mesiac

Tu nájdete postrehy z nášho prvého mesiaca bezplienkovania s Matejom...