Bezplienkovanie od narodenia po 6 týždňov veku bábätka

S Matejkom sme začali bezplienkovať od jeho 6 týždňov. Pri Šimonkovi sme začali na piaty deň života, hneď ako nás pustili z pôrodnice.

Čo je blok a čo je odblokovanie?

Aj keď som napísala popis sedenia pri odblokovaní, ľudia niekedy nemajú konkrétnu predstavu o čo ide a preto vznikol tento článok.

Toaletný tréning vs. bezplienková komunikačná metóda

S najstarším synom Miškom, ktorý má DMO som robila od jeho 2 rokov toaletný tréning. S najmladším Matejkom od jeho necelých dvoch mesiacov spolu komunikujeme o jeho potrebe cikať a kakať.

Šiesty mesiac bez plienok

Letné mesiace sú vďačný čas na chodenie s "holým zadkom". Matej prežil svoj ôsmy mesiac života vďačný za akúkoľvek možnosť takto sa pohybovať, najskôr po štyroch a potom popri nábytku po dvoch nôžkach.

Ďalsie 3 mesiace bezplienkovania

Každy týždeň posledných troch mesiacov prinášal obrovské zmeny: Matejkove motorické pokusy a úspechy ako aj zmenu stravy. A to všetko sa samozrejme odrazilo na tom, ako sme chodili a nechodili na nočník, aké nové miesta na cikanie sme objavili, či sme používali plienku....

Náš druhý mesiac bez plienok

Tento mesiac mi pomohla knižka Ingrid Bauer -Bez plenky (DharmaGaia,2009) o bezplienkovej komunikačnej metóde.

Bezplienková metóda - prvý mesiac

Tu nájdete postrehy z nášho prvého mesiaca bezplienkovania s Matejom...

Bezplienková metóda - prvé info

Keď som si povedala, že s mojím dieťatkom skúsime bezplienkovú metódu vedela som akurát názov. Tu sú info, čo som mala a čo som sama zistila skúšaním...

Jarná detoxikácia mysle, zvykov a tela a babské recepty

Skutočný neporiadok vzniká v hlave, v myšlienkach. Takže vtedy je skvelý čas uvedomiť sa - kde som, čo teraz robím, ako sa cítim?