Popis sedenia

ilustratívny obrázok

Na fotke je môj syn Jakub.Svalový test s ním robí kamarátka Jarka. Ako vidno je to bezbolestné :)

Čo je odblok stresu?
Uvedomením si svojej stresovej reakcie v minulosti ju necháte tak a rozhodnete sa pre niečo v čom sa budete cítiť dobre tu a teraz.

Je to ako keď máte ťažké, nepohodlné topánky, čo tlačia, alebo prekrásne topánky s opätkami, v ktorých sa bojíte šlapiť a bolia vás z nich lýtka...Jednoducho si poviete dosť a obujete si pohodlné, mäkké, príjemné a pekné topánočky. Len tak, pre potešenie zo života.

Zložito sa nižšie uvedený postup volá metóda Three in One, One brain, metóda jednotného mozgu, kineziológia – čo NIE je to isté ako skutočná kineziológia...

Svalovým testom Vášho tela ako jediného zdroja informácií o Vás, si vytestujeme potrebné informácie na odblok. Svalový test nebolí, facilitátor Vám ho vysvetlí a spýta sa na Vaše pocity pri ňom – pracuje zvyčajne s Vašimi rukami.
Spolu zistíme, čo bol v minulosti:
•    Stresor (situácia, čo sa dialo, ako ste sa cítili, niekedy je to pôrod, či nehoda, niekedy odlúčenie od mamy, škôlka, škola, spolužiaci,... )
•    aká bola Vaša "neželaná" emocionálna reakcia (hnev, žiaľ, pocit viny, odlúčenie,..)
•    Dôsledok -aké stresové správanie táto situácia u  Vás spustila – napr. bolesť, choroba, depresie, zajakávanie, tiky, dyslexia, hyperaktivita a mnohé ďalšie.
•    Čo ste si odopreli zažívať –čo ste vďaka negatívnemu zážitku prestali robiť – tvorivo kresliť, spievať, recitovať, variť, tancovať, hrať na hudobný nástroj, športovať, mať dobré vzťahy s rodinou a pod. alebo tešiť sa zo života...

Svalovým testom sa zistí aj nakoľko Vás problém zaťažuje – aký je Váš negatívny emocionálny náboj v súvislosti s témou.

Tieto všetky zistenia z minulosti, ktoré máte ako batoh na chrbte a nedovoľujú Vám prežívať radostnú prítomnosť uvoľníme. Ako? Vaším uvedomením, dýchaním a „korekciami“. Vy máte možnosť spraviť novú VOĽBU ako sa chcete cítiť. Celkový stav sa doladí fyzickými, svalovými a energetickými "korekciami"- niektoré sú len veľmi ľahké motorické cvičenia – kríženia rúk a nôh, masírovanie očných bodov, stláčanie bodíkov na tele... Na záver facilitátor pretestuje naladenie na Vaše pozitívne možnosti a samozrejme, či sme odstránili stres v súvislosti s témou.

Trvá to hodinku- dve a ste celý čas pri vedomí, žiadna hypnóza, či zmenené stavy vedomia. Vy si hľadáte riešenie na svoj problém, facilitátor Vám urobí priestor a môže byť pre Vás zdrojom inšpirácie, príkladov.
To s čím prídete je Váš problém, Vaše riešenie a Vaša zodpovednosť za riešenie. Je Vaša voľba, či to, čo odblokujete aj urobíte novozvoleným spôsobom.

Deti a bábätká v brušku sa testujú zvyčajne cez rodiča. Je dobré okrem zistenia citového stavu bábätka aj zistiť, čo mamina potrebuje doplniť vo výžive. Táto informácia sa tiež dá zistiť svalovým testom.

Môj úplne naj... zážitok. Svalový test funguje na svaloch, aj na svaloch zvieratiek. A vďaka nemu som vrátila strateného psíka. Vedela som oblasť, odkiaľ asi je. A autom som ho po totálnom lejaku vrátila majiteľovi. Psík ukázal, kde treba zastať. Lepší dôkaz na presnosť svalového testu nemám a asi ani nie je.